Джей Джей Куинърли отбеляза 29, когато Западна Вирджиния елиминира Принстън с 63-53
AP News | 2024-03-24 | 02:48:49

Айова Сити, Айова (AP) — Джей Джей Куинърли отбеляза 29 точки, когато Западна Вирджиния победи Принстън с 63-53 в мач от първия кръг на женския NCAA турнир в събота .

Куинърли, който беше 10 от 19 от терена, вкара първите 12 точки на Западна Вирджиния от четвъртата четвърт, когато осмият поставен Планинерс (25-7) се отдръпна от номер 9 в семената Тайгърс до напредват към регионалния мач от втория кръг на Олбани 2 в понеделник срещу номер 1 в схемата Айова.

Западна Вирджиния прекрати поредицата от пет победи на Принстън, като се съвзе през второто полувреме, когато защитата му под натиск разстрои Тигрите.

Западна Вирджиния поведе с 42-35 в началото на четвъртата четвърт, когато Куинърли пое, като отбеляза четири гола от игра и изпълни 4 от 4 наказателни удара в продължение на 6 минути и половина, за да попречи на Принстън да се върне.

Принстън (25-5), шампионът на Бръшляновата лига, който участва за пети пореден път в турнира на NCAA, водеше през цялото първо полувреме, въпреки че стреля от 34,4% от игра. Тигрите имаха предимство от 24-12 в отскоците, а Кейтлин Чен имаше 11 от техните точки. Принстън водеше с цели девет точки, но Западна Вирджиния достигна до 26-24 на полувремето след тройката на Джордан Харисън.

Това сякаш даде искра на планинците в полувремето, което продължи и през второто полувреме. Защитата под натиск на Западна Вирджиния започна да изтощава Тигрите, които имаха 10 променени топки през първите 5 1/2 минути на третата четвърт, за да помогнат за началото на серия от 13-0 на Планинистите. Западна Вирджиния изпревари Принстън с 18-7 в четвъртината.

Западна Вирджиния отбеляза 52,5% удари за мача, но 64,7% през второто полувреме, включително правейки 5 от 6-те си удара през четвъртата четвърт. Принстън стреля само с 33% за мача, 30% през второто полувреме.

Харисън имаше 15 точки, а Кайли Блекстън имаше 10 точки за планинистите.

Медисън Сейнт Роуз имаше 22 точки, за да поведе в Принстън. Чен имаше 17.

Принстън имаше 34-28 борби, като Ели Мичъл отбеляза 15 борби.

Западна Вирджиния: Играе срещу топ поставената Айова във втория кръг в понеделник.